Modal

Oteller | TERMAL OTELLER | Yalova Termal Kaplıcaları

Yalova Termal Kaplıcaları
Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ün; " Burası geleceğin su şehri olacaktır ! " sözleri ile onurlandırdığı Termal Kaplıcaları, Yalova İl Merkezi'ne 12 Km uzaklıkta kurulu bir tesistir. Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından idare edilmekte olan tesis; otel, restoran, kaplıca üniteleri ve diğer teşebbüsleri ile tek elden yönetilmektedir.
TERMAL TESİS tanımını dilimize kazandıran kaplıcamız; dünyaca üne sahip, altın madalya sahibi tek Türk Kaplıcasıdır. Sularının kaliteli ve içilebilir olması nedeni ile, kaplıcamız tüm dünyada emsallerine fark atmıştır.
Bünyesinde barındırdığı otel ve hamamlar ile tek bir tesis içerisinde birden çok alternatifi müşterilerine sunan Termal Kaplıcaları, çevre yerleşim birimlerine yakınlığı ve doğal yapısıyla da sizlere dolu dolu bir tatil vaat etmektedir.
-
Yalova Kaplıcası suları, kalsiyum, sülfatlı ve florürlü miks termomineral sular sınıfındandır.Toplam mineralizasyonu yaklaşık 1500 mg/L düzeyindedir.Ayrıca Kaplıca Suyu renksiz, berrak ve tatlıcadır. 1911 yılında Roma'da yapılan Kaplıcalar yarışmasında "Suları Faydalı En İyi Kaplıca" ödülünü almıştır.

Yalova Termal suyunun banyo kürü şeklinde kullanımı, özellikle romatizmal hastalıklarda etkilidir. Yalova Kaplıcalarında yapılan banyo kürlerinin, romatizmal hastalıklar arasında özellikle kireçlenme üzerine olumlu etkileri ve ağrı eşiğini yükseltici etkileri Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji Anabilim dalınca yapılan çalışmalar ile gösterilmiştir.Ayrıca florür, ve sülfat içerikleri nedeniyle diş çürüklerinin önlenmesi, bazı fonksiyonel mide ve barsak hastalıklarında ( örneğin barsak tembelliğinde ) ve safra kesesi tembelliğinde içme kürü olarak uygulanabilir.


Banyo Süresi                15 - 20 - 30 dakika
Banyo Sıcaklığı             34 - 35 , 36 - 38 , 38 - 40 , 40 - 42 C
Günde Banyo Sayısı     1 (2) / gün
Toplam Banyo Sayısı    15 - 20 / kür
Toplam Kür Süresi        2 - 4 hafta
Banyo şekli                   Tam banyo, yarım banyo, ekstremite banyosu
Banyo ortamı                Havuz , küvet
 
Kaplıca tedavisinin yararlı olduğu hastalıklar
İltihabi olmayan romatizmal hastalar
Kırık Sekelleri
Dolaşım sistemi bozuklukları
İdrar yolları ve safra kesesi taşları
Cilt hastalıkları
Ameliyat sonrası oluşan yaraların iyileşmesi
Kadın hastalıkları ve kısırlık
Siyatik ve her türlü nevarji
Çeşitli felçler
Adale hastalıkları ve atrofilleri

Manuel Terapi / Masaj
Manuel terapi yöntemi uzman masör ve masözler tarafından vücudun belirli noktalarına bilinçli olarak uygulanmaktadır. Kadınlar ve erkekler için ayrı olarak sunulan masaj sırasında isteğe göre; bitkisel yağlar, tonikler ya da sabun köpüğü tatbik edilmektedir. 
Masaj bölgesel ve tüm vücuda uygulanabilir.
 
Masajın faydalı olduğu rahatsızlıklar
Ortopedik rahatsızlıklar
Kas kasılmaları
Kireçlenme
Bel ağrısı ve bel fıtığı
Sinirsel rahatsızlıklar
Romatizmal hastalıklar
Yüz felci
Şişmanlık / Obezite
 
Masajın en faydalı olduğu durumlar, kaplıca tedavisi ve belirlenen kürün düzenli olarak uygulanması ile mümkün olacaktır. Düzensiz yapılacak masaj terapilerinin yerine kaplıca tedavisi sırasında uygulanacak düzenli masaj seansları tercih edilmelidir.

Detaylı bilgi için lütfen danışınız.


İade ve iptal şartları dönemsel olarak farklılık arz etmektedir,Detaylı bilgi için lütfen danışınız.

İsim  :
Soyisim  :
E-mail  :
Cep Telefonu :
Telefon :
Fax Numarası :
Adres  :
Şehir  :
Yetiskin Sayısı  :
Çocuk Sayısı  :
Bebek Sayısı  :
Konaklama Tipi  :
Oda Sayısı  :
Giriş Tarihi  :
Çıkış Tarihi  :
İletmek İstedikleriniz  :

Resmi Değiştir
 :