Modal

Umre | Umre Örnek Programı

15 GÜNLÜK UMRE ÖRNEK PROGRAMI

1.GÜN 

Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde “ PARKUR TURİZM ” görevlisiyle belirtilen saatte buluşma. THY kontuarında yapılacak check in işlemlerinden sonra, …… sayılı uçak ile saat ….. da Cidde’ye hareket ve  yerel saat ile …… de varış. Cidde Havalimanından Mekke oteline transfer, odalara yerleşme. Akşam yemeği ve istirahatin ardından bildirilecek saatte otel lobisinde buluşma ve görevlimiz eşliğinde Haremi Şerif’e geliş ve Umre ibadetinin ifası. (Allah-ü Teala Umrenizi kabul etsin inşallah...). İhramdan çıkış. Geceleme otelimizde.

2. GÜN

Kahvaltılar otelimizde. Sabah saat 07:00 otelin önünde buluşma ve Cirane Umresi. Vakit namazların Harem-i Şerif’te ifası. İbadet için serbest zamanlar.

3. GÜN

Kahvaltılar otelimizde. Öğle namazı sonrası 13:30 otel önünde buluşma ve Mekke ziyaretlerin yapılması; Sevr Dağı, Hac güzergahı olan, Arafat – Rahmet Dağı, Müzdelife, Mina, Şeytan Taşlama Mahalleri, Nur Dağı, Cennet-ül Mualla Kabristanlığı, Cin Mescidi, Peygamber Efendimiz (SAV) doğduğu ev. Akşam yemekleri ve gecelemeler otelimizde.

4. VE 10.GÜNLER ARASI

Kahvaltılar otelimizde. Namazların Harem-i Şerif’te ifası. İbadet için serbest günler

11.  GÜN

Kahvaltı otelimizde. Medine’ye geçiş hazırlıklarının tamamlanması. Öğle Namazından sonra 14:00’da otel lobisinde hazır olma ve otobüs ile  Medine’ye hareket. Yaklaşık 5-6 saat sürecek yolculuk sonrası Medine oteline varıp, odalara yerleşme. Akşam yemeği ve istirahatin ardından bildirilecek saatte otel lobisinde buluşma ve görevlimiz eşliğinde Ravza ve Cennetül Baki’ Kabristanlığı selamlama ve Yatsı namazının edası. Geceleme otelimizde.

12. GÜN

Kahvaltılar otelimizde. Namazların Ravza’da ifası. Sabah 07:30 Otelimiz önünde buluşma ve Medine Ziyaretler. Uhud Şehitliği, İki Kıbleli Mescit, Hendek harbinin cereyan ettiği mahal, Hicaz Demiryolu Medine İstasyonu ve Kûba Mescidi’ne ziyaret turu.  Akşam yemekleri ve gecelemeler otelimizde.

13. VE 14.GÜNLER ARASI

Kahvaltılar otelimizde. Namazların Ravza’da ifası. İbadet için serbest günler

15. GÜN

Türkiye’ye dönüş hazırlıklarının tamamlanması. Medine havalimanına transfer. Pasaport işlemlerinden sonra THY Havayolları …… sefer sayılı uçağı ile saat …… de uçuş ve yerel saat ile ….. de Atatürk Havalimanı’na varış.     

                                            

Tur programımız elimizde olmayan sebeplerden dolayı seyahat akışına göre program içeriği aynı kalmak şartı ile değişebilir, Anlayışınız için teşekkür ederiz.