Modal

Yurtiçi Turlar | Yurtiçi Turlar | Kars Turu 18-20 Haziran 2021
2.200 TL

Kars Turu 18-20 Haziran 2021

Kars, Ağrı ve Iğdır Turu

Ağrı – Doğu Beyazıt – Iğdır – Kars – Sarıkamış – Ağrı Dağı – İshak Paşa ve Selçuklu Sarayı – Hz. Ebu’l-Hasen-i Harakânî (ks.) Türbesi – Ani Harabeleri – Menuçehr, Evliya ve Kümbet Camii – Çıldır Gölü – Kafkas Gecesi ve Kaz Ziyafeti

Oteller

1.Gün18 Haziran Cuma

İstanbul kiss Ağrı broken heart Doğubayazıt broken heart İshak Paşa Sarayı broken heart Ağrı Dağı broken heart Iğdır broken heart Kars

 

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda 05.30’da Pegasus Havayolları Kontuarı önünde buluşuyoruz. Check in işlemlerimiz sonrası güvenlik kontrolünden geçerek Pegasus HY’nın PC2580 seferi ile 07.00’da Ağrı'ya uçuş. Varış 09.00. Alanda bekleyen aracımız ile panoramik Ağrı şehir turu sonrası Doğubayazıt'a geçiyoruz. Türkiye’nin tanıtım fotoğraflarında sıklıkla yer alan ve Ağrı Dağı manzarasına bakan İshak Paşa Sarayı'nı geziyor, bölgenin yetiştirdiği değerli mutasavvıf ve şair Ahmed-i Hani Hz’lerinin kabrini ziyaret sonrası; 5137 metrelik yüksekliğiyle ülkemizin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı’nın muhteşem manzarasını gün boyu izleyeceğimiz, Iğdır üzerinden (şehir merkezini panoramik olarak görerek) Kars yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: 3*+ Kars-ı Şirin Oteli vb.

Rota: Ağrı Havaalanı - Doğubayazıt (100 km) Doğubayazıt – Iğdır ( 50 km ) Iğdır – Kars (140 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 290 km

2.Gün19 Haziran Cumartesi

Kars Merkez broken heart Ani Harabeleri broken heart Çıldır Gölü

 

Otelde alacağımız sabah kahvaltısını müteakip Kars turumuza; Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi. 46 tabya ile Türkiye’nin en çok tabyasına sahip, Ruslar’ın bir gece baskınında 600 kişilik bir tabur askeri şehit ettiği ve yakın çatışmalar nedeniyle duvarların kanla kaplandığı, bu sebeple ‘Kanlı Tabya’ adını alan yere yapılmış bu müzeyi ve Kafkas Cephesi Komutanı Mareşal Fevzi Çakmak’a Rus komutan tarafından hediye edilen Gümrü antlaşmasının imzalandığı Beyaz Vagonu ziyaret ile başlıyoruz. Rus işgali döneminden kalma Rusların Katedral olarak inşa ettiği Baltık mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Fethiye Camii ve tarihi binaları gördükten sonra; Kars Kalesi, ve eteğinde Evliya Camiinde medfun Anadolu’nun Türkleşmesinde ve İslamlaşmasında büyük rol oynayan Evliya Alperen’lerden, Mevlana Celaleddin Rûmî Hz. ve Baheaddin Nakşibend Hz gibi önemli tasavvuf büyüklerinin manevi hocası olarak görülen, 1033 yılında Selçukluların Anadolu’ya girmek için verdiği mücadele sırasında şehit düşen Hz. Ebu’l-Hasen-i Harakânî (ks.) Türbesi'ni, Kümbet Camii (Eski Havariler Kilisesi) ziyaret sonrası, Ermenistan sınırında bulunan Ani Harabeleri’ne doğru yola çıkıyoruz. Burada kalıntılarını göreceğimiz yapılardan bazıları Surlar, Aslanlı Kapı, Büyük Katedral, Aziz Gregor Kilisesi, Surp Kirkor Kilisesi, Selçuklu Sarayı, Anadolu’da yapılan ilk cami olan Menuçehr Camii’ni göreceğiz. Ani Harabeleri’ni gördükten sonra 123 km2 alanı ile Doğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük ikinci gölü olan Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Kışları genelde buz tutan Çıldır Gölü’nde atlı kızak turu yapılır. Göl kenarındaki güzel tesiste gölden tutulan sarı balık ve Harakanî çorbasının tadına bakabilirsiniz. Kars’a dönüşümüzde (Vakit kalırsa) Ünlü şairlerimizden Namık Kemal’in bir dönem yaşadığı evi görüp Namık Kemal Kültür Evinde Aşık atışmalarını dinleyerek bu önemli kültürü yaşama fırsatı buluyoruz. Akabinde nerede olduğunuzu tam anlamıyla hissettirecek, yöresel akşam yemeği ve Kafkas Halk Dansları Gösterisi için Ölçülü Köyü veya Kaz Evi’ne geçiyoruz. Akşam yemeğinde Kars'ın meşhur Evelik Çorbası veya Kesme Aşı, Tiftik edilmiş Kaz eti (Bulgur pilavı eşliğinde), Hıngal, İran mutfağından Piti, Yöresel Umaç Helvası ve El Yapımı Reyhan Şerbetinin tadına bakacakağız. Konaklama otelimizde.

Öğle yemeği tavsiyemiz: Çıldır Gölü kenarında Sarı Balık 

Rota: Kars – Ani Harabeleri (49 km) Ani Harabeleri – Çıldır Gölü (72 km) Çıldır Gölü – Kars (65km) Kars Merkez Gezileri (10 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 186 km

Not: Kafkas Oyunları İl Sağlık Kurulu izin verdiği takdirde icra edilecektir.

3.Gün20 Haziran Pazar

Kars broken heart Sarıkamış broken heart Kars broken heart İstanbul

 

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası 08:30’da bavullarımız ile otelden ayrılarak, yakın tarihimizin acı hatıralarının yaşandığı 90.000 askerimizin donarak şehit düştüğü Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Allahuekber Dağı, Şehitlik ziyaretleri ve Katerina’nın Av Köşkü’nü gördükten sonra, Sarıkamış Kayak Merkezi’nde bir müddet serbest zaman sonrası Kars’a dönüş. Kars Şehir merkezi Turu’muzu müteakip alış veriş için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Kars’ın meşhur yöresel ürünlerinden kalpak, yöresel peynirlerinden, balından vs alabilirler. Alışveriş için serbest zamanın ardından dönüş yolculuğumuz için Kars Havalimanı'na gidiyoruz. Varış: 14.00 THY'nin TK2715 seferi ile 15.20’de İstanbul Yeni Havalimanı’na uçuş. Varış: 17.40

Rota: Kars – Sarıkamış (57 km) Sarıkamış – Kars Havalimanı (60 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 117 km

Toplam Tur Süresince Kat Edilecek Mesafe: 593 km

Yetişkin Fiyatları
İki Kişilik Odada Kişi Başı
:
2.200
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
:
2.195
Tek Kişilik Odada Kişi Başı
:
2.300
Çocuk Fiyatları
0 - 2 Yaş
:
150
2 - 10 Yaş
:
1.800
10 - 12 Yaş
:
2.150
* 0 - 10 yaş çocuk fiyatları yataksızdır.
 • Pegasus Havayolları ile İstanbul - Ağrı arası tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • THY ile Kars - İstanbul arası tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • 2 gece konaklama
 • 3 kahvaltı ve 2 akşam yemeği
 • İshak Paşa Sarayı, Ani Harabeleri ve Harp Tarihi Müzesi giriş ücretleri
 • Programda adı geçen tüm transferler
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler
 • Program dışı talep edilecek turlar
 • Kişisel harcamalar, otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.) bahşiş
 • Programda dahil olduğu açıkca belirtilmemiş her türlü hizmet

I- ÖDEMELER VE KESİN KAYIT

1-Turlarımızda kesin kayıt , gezi ücretinin yatırılması ve paket tur sözleşmesinin imzalanmasıyla yapılır. Koltuk numarası kesin kayıtta verilir.

2-Kayıt anında rezervasyon bedelinin en az %25'i, bakiyesinin ise gezinin başlamasından en geç 15 gün önce ödenmesi gerekmektedir. Anılan süreler içinde belirtilen ödemelerin gerçekleştirilmemesi halinde yapılan rezervasyon iptal edilir. Bu durumda gezi bedelinin %25'i cayma tazminatı olarak tüketiciye fatura edilir.


II- İPTAL –DEVİR- DEĞİŞİKLİKLER

1- Hafta sonu 1 veya 2 gece konaklamalı gezilerde; Hareket tarihinden 7-10 gün önce , 2 geceden fazla konaklamalı gezilerde : Hareket tarihinden 10-14 gün önce yapılacak iptallerde , ödenen ücretin % 25 i kesilerek geri kalan meblağ iade edilir. Gezinin hareket tarihine yukarıda belirtilenden fazla süre kalmış ise gezi ücreti aynen iade edilir. Yukarıda belirtilenden az süre kalmış ise ücret iadesi yapılmaz.

Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi satın alan katılımcının seyahat acentasına bir ödeme yapmış olması kaydıyla gezi başlangıç tarihinden ve kullanılan ulaşım aracı hareket etmeden önce , poliçede yazılı hallerde(ölüm, ciddi ve önemli kaza ve hastalık vb.) seyahatini iptal etmesi durumunda , ödediği bedel poliçe kapsamındaki limitler çerçevesinde ve poliçe şartlarına göre sigorta şirketi tarafından temin edilecektir. Seyahat acentasının katılımcıya karşı hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.

2-Gezi esnasında kıymetli eşya ve para kayıplarından şirketimiz sorumlu değildir.

3-Gezilerimizde ulaşım için kullanılan her türlü kara, hava ve deniz taşıtlarında meydana gelebilecek yaralanma, ölüm ve kayıplarda taşıyıcı firmaların sigortaları geçerlidir.

4- Geziye çıkmadan veya gezi esnasında meydana gelebilecek herhangi bir siyasi olay, grev, tabii afet, teknik olaylar, hava muhalefeti, taşıyıcı şirketlerin yapabileceği iptallerden, gecikmelerden dolayı acentamız sorumlu tutulamaz. Buna bağlı olarak acentamız programda, ücretlerde ve nakil araçlarında her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.

5-Tüketici turu gezinin başlamasından 3 gün öncesine kadar istediği kişiye devredebilir. Devralan bakiye ve devir sebebiyle doğan masraflardan devreden ile beraber sorumludur.

6-Acenta ,Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı geziye iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda, tüketici adına yapılmış tüm rezervasyonları gezinin başlangıç tarihinden 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

7- Acenta, yeterli katılımın olmaması veya gerekli gördüğü durumlarda tüketiciye bildirmek kaydı ile, ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 5 gün önce kısmen veya tamamen iptal edebilir. Bu durumda alınan ücret iade edilir.

8-Gezi esnasında hava ve yol koşullarına göre tur rehberi tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.


YURT İÇİ PAKET TUR SÖZLEŞMESİ    


I- ÖDEMELER VE KESİN KAYIT

1-Turlarımızda kesin kayıt , gezi ücretinin yatırılması ve paket tur sözleşmesinin imzalanmasıyla yapılır. Koltuk numarası kesin kayıtta verilir.

2-Kayıt anında rezervasyon bedelinin en az %25'i, bakiyesinin ise gezinin başlamasından en geç 15 gün önce ödenmesi gerekmektedir. Anılan süreler içinde belirtilen ödemelerin gerçekleştirilmemesi halinde yapılan rezervasyon iptal edilir. Bu durumda gezi bedelinin %25'i cayma tazminatı olarak tüketiciye fatura edilir.


II- İPTAL –DEVİR- DEĞİŞİKLİKLER

1- Hafta sonu 1 veya 2 gece konaklamalı gezilerde; Hareket tarihinden 7-10 gün önce , 2 geceden fazla konaklamalı gezilerde : Hareket tarihinden 10-14 gün önce yapılacak iptallerde , ödenen ücretin % 25 i kesilerek geri kalan meblağ iade edilir. Gezinin hareket tarihine yukarıda belirtilenden fazla süre kalmış ise gezi ücreti aynen iade edilir. Yukarıda belirtilenden az süre kalmış ise ücret iadesi yapılmaz.

Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi satın alan katılımcının seyahat acentasına bir ödeme yapmış olması kaydıyla gezi başlangıç tarihinden ve kullanılan ulaşım aracı hareket etmeden önce , poliçede yazılı hallerde(ölüm, ciddi ve önemli kaza ve hastalık vb.) seyahatini iptal etmesi durumunda , ödediği bedel poliçe kapsamındaki limitler çerçevesinde ve poliçe şartlarına göre sigorta şirketi tarafından temin edilecektir. Seyahat acentasının katılımcıya karşı hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.

2-Gezi esnasında kıymetli eşya ve para kayıplarından şirketimiz sorumlu değildir.

3-Gezilerimizde ulaşım için kullanılan her türlü kara, hava ve deniz taşıtlarında meydana gelebilecek yaralanma, ölüm ve kayıplarda taşıyıcı firmaların sigortaları geçerlidir.

4- Geziye çıkmadan veya gezi esnasında meydana gelebilecek herhangi bir siyasi olay, grev, tabii afet, teknik olaylar, hava muhalefeti, taşıyıcı şirketlerin yapabileceği iptallerden, gecikmelerden dolayı acentamız sorumlu tutulamaz. Buna bağlı olarak acentamız programda, ücretlerde ve nakil araçlarında her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.

5-Tüketici turu gezinin başlamasından 3 gün öncesine kadar istediği kişiye devredebilir. Devralan bakiye ve devir sebebiyle doğan masraflardan devreden ile beraber sorumludur.

6-Acenta ,Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı geziye iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda, tüketici adına yapılmış tüm rezervasyonları gezinin başlangıç tarihinden 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

7- Acenta, yeterli katılımın olmaması veya gerekli gördüğü durumlarda tüketiciye bildirmek kaydı ile, ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 5 gün önce kısmen veya tamamen iptal edebilir. Bu durumda alınan ücret iade edilir.

8-Gezi esnasında hava ve yol koşullarına göre tur rehberi tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

 

III-GENEL HÜKÜMLER

1-Tura katılan tüketicinin; Valizlerin ve içindeki eşyaların her türlü sorumluluğu sahiplerine aittir.

2-Acenta personelinin AĞIR KUSURUNDAN kaynaklanan bagaj kaybı veya hasarı durumunda , kaybolan veya hasar gören bagajın içinde bulunan eşyaların maddi ve manevi değeri ile sair vasıf ve özellikleri gözetilmeksizin, gezinin toplam bedeli içinde ulaşıma isabet eden kısmının 1/2'si, kaybolan eşya ve valizin maddi ve manevi tazminatı olarak Acenta tarafından eşya sahibi tüketiciye ödenir. Acenta, tüketici tarafından kendisine yazılı olarak kıymetleri ile birlikte deklare edilerek teslim edilmiş eşyanın her türlü kaybından, hasarından ve çalınmasından, en çok gezinin ulaşım bedeli kadar sorumludur.

3-Tüketicinin, başladığı turu hizmetin kusurlu olduğundan bahisle terk etmesi halinde, turu terk ettiğini Acenta yetkilisine ve konakladığı otele sebepleri ile birlikte yazılı olarak bildirmek zorundadır. Aksi halde tüketici turu terk etmiş sayılmaz ve hizmeti alıp kullanmış addolunur.

4-Sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu geziye katılan tüketici(ler) de kendi adlarına kayıt yaptırmakla görevlendirdikleri tüketici(ler)nin bu sözleşmeyi okuyup imzalaması ile, sözleşme hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. Buna rağmen, sözleşmede bizzat imzalarının olmadığı gerekçesiyle geziye katılan tüketici(ler) nin Acenta aleyhine ve katılmış oldukları gezi ile ilgili dava ve takipler sonucu Acenta’nın tüketiciye bu sözleşmede yazılı hususlar dışında bir bedel yada tazminat ödemek zorunda kalması halinde, Acenta’nın sözleşmede imzası bulunan tüketici(ler) ye ödemiş olduğu fazla miktar için rücu hakkı mahfuzdur. Bu geziye katılan tüketiciler, imzalamış olmasalar dahi, taraflar arasında geçerli olacak bu sözleşme şartlarını katalog ve ilanlar nedeni ile öğrenmiş, geziye bu sözleşme şartlarında katılmayı kabul etmişlerdir.

5-Gezilerimize evcil hayvan kabul edilmez.

6-Tur programı bu sözleşmenin ayrılmaz bir parçasıdır.

7-Acentenin Sözleşmeye Kısmen yada tamamen uymaması hallerinde ödenecek tazminatın hesaplanmasında TÜRSAB KÜTAHYA ÇİZELGESİ maddeleri uygulanır


Türsab Kütahya Çizelgesi

İsim  :
Soyisim  :
E-mail  :
Cep Telefonu :
Telefon :
Fax Numarası  :
Adres  :
Şehir  :
Yetiskin Sayısı  :
Çocuk Sayısı  :
Bebek Sayısı  :
Konaklama Tipi  :
Oda Sayısı  :
Gidiş Tarihi  :
Dönüş Tarihi  :
İletmek İstedikleriniz  :

Resmi Değiştir
 :