Modal
ÖNEMLİ  BİLGİLER VE UYARILAR:
1. Hac ile ilgili din görevlileri (Müftülükler) tarafından bulunduğunuz semtin camiilerinde (HAC BİLGİLENDİRME KURSLARI) seminer verilecektir Tarih ve seminer yerlerini müftülüklerden öğrenebilirsiniz. Sayın hacı adaylarımızın bu seminerlere  katılmaları zorunludur.
2. Acentamıza  Diyanet İşleri Başkanlığından Kafile Başkanları ve din görevlileri verildikten sonra acentamız tarafından Hacı adaylarımıza  seminer verilecektir ( tahmini gidiş tarihinden  20 -25 gün öncedir)
3. Acenta tarafından verilecek seminerde: Din görevlileri tarafından hac ile ilgili bilgilendirme, kafilenizi, grubunuzu ve gidiş geliş günlerinizi öğrenmeniz sağlanacaktır.
4. Hac ile ilgili verilecek kitaplar, kumaşlar ve çantalar veriliş tarihi hakkında şirket tarafından bilgi verilecektir.
5. Uçaklarda kişi başı bagaj hakkı genelde 30 Kg’dır.  Hacı adaylarımızın Gidiş-Dönüş ’te bu konuya hassasiyet göstermeleri rica olunur, aksi takdirde eşyalarınızın gelişinde gecikmeler olabilmektedir.
6. Türkiye Çıkışlarından Yurt Dışı Çıkış Harcı hacı adaylarımıza aittir.
7. Şeytan taşlama mahallinde yakın bölgelerde konaklayan hacılarımız yürüyerek gidip gelecektir. Şeytan taşlama mahallinde uzak bölgelerde ise gidiş-dönüş ücreti hacılarımıza aittir.
8. Kurban Ücretİ fiyatlarımıza dahildir.
9. Otel tiplerde, Otel odaları genelde iki kişinin konaklaması için tasarlandığından üçüncü kişi için eklenen yatak daha küçük ve daha az konforlu olabilmektedir.
10. CiDDE-MEKKE-MEDİNE-MEKKE arası transferler otobüsler ile yapılacaktır.
11. Programlarda belirtilen fiyatlar USD-SAR olup kişi başı fiyatlardır.
12. Programlarda belirtilen gün sayıları Şartnamede yazan gün sayıları olup, gün sayıları; Uçak programı veya slot yetersizliği nedeniyle, seyahat sürelerinin uzaması halinde hacı adaylarından ilave bir ücret alınmayacak, sürelerin kısa olması halinde ise herhangi bir ücret iadesi yapılmayacaktır. Uçakların Gidiş-Dönüş tarihlerine göre gün sayıları kesinlik kazanacaktır.

VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR:
1. En az 1 yıl süreli Yeni Tip Çipli Pasaport ( Eski tip pasaport süresi olsa bile Suudi Arabistan Krallığı Elçiliği ve Konsolosluğu tarafından kabul edilmemektedir.
2. Nüfus Cüzdanının arkalı önlü fotokopisi (T.C. Kimlik No mutlaka yazılı olacak)
3. 2 Adet 4x6 Vesikalık. Fotoğrafların son 6 ay içerisinde çekilmiş olması ve arka fonunun kesinlikle beyaz olması gerekmektedir.
4. Aşı Belgesi. (Aşı tarihi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bildirilecek olup, kayıt olduğunuz il veya ilçe müftülüklerinden aşı tarih ve yerlerini öğrenebilirsiniz.)
5. Eşi ile giden bayanlardan Nüfus Müdürlüklerinden alınmış Vukuatlı nüfus kayıt örneğinin Aslı.
6. 45 Yaşından küçük olan bayanlar için evli ve eşi hayatta ise eşinden Noterden Muvafakatname ve Vukuatlı nüfus kayıt örneği, beraber gideceği 1.dereceden (BABA,AMCA,DAYI,AĞABEY) akrabası ile yakınlığını gösterir vukuatlı nüfus kayıt örnekleri ve götüren kişinin Noterden taahhütnamesi.
7. 45 Yaşından küçük bayanlar Bekar veya Dul ise 1. Dereceden (BABA,AMCA,DAYI,AĞABEY) akrabası yakınlığını gösterir vukuatlı nüfus kayıt örnekleri, götüren kişinin Noterden taahhütnamesi. 
NOT: Kayıt tarihi itibarı ile yukarıdaki evrakların (İlk 4 evrak tüm Hacı adaylarından istenmektedir.) en geç 30 gün içerisinde acentamıza teslim edilmesi gerekmektedir

HEDİYELERİMİZ:
1. Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan “ Hac Kimlik Kartı”
2. 1 adet orta boy tekerlekli seyahatve 1 adet el çantası.
3. Hijyenik koruyucu maske (10 Adet), taş kesesi, terlik çantası.
4. Diyanet İşleri başkanlığı yayınlarından; “Kur’an-ı Kerim, Haccı Anlamak, Hac Yolcusu Rehberi, Hac Duaları ve Haccı Yaşamak adlı Cd verilecektir.